Kézilabda Seha Liga

A sikerrel az örökrangsorban az ETO beérte fővárosi riválisát, és már csak a Vasas van előttük 12 sikerrel. "Fantasztikusan teljesítettek ma a lányok, nagyon elégedett vagyok mind a támadással, mind a védelemmel, de legfőképpen azzal a mindennapos kemény munkával, amelyet a csapat napról-napra végez. Azt hiszem, ma egy kicsit jól laktunk, a szezon első fontos pontjához érkeztünk, kicsit ünneplünk, aztán megyünk tovább az utunkon" – értékelte tanítványai teljesítményét a győriek mestere, Ambros Martín. A Fradi trénere kicsit csalódott az ezüstérem, és a döntőbeli vereség miatt, ám lélekben már a bajnoki hajrára, valamint a KEK elődöntőjére készül. "A második játékrészben mutatott teljesítményünk megpecsételte a mérkőzést, sajnos sok olyan hibát vétettünk, amely végzetes volt. Mindenképpen többet vártam a csapattól, hiszen az elmúlt időszak jobb teljesítményre adott volna okot. A vereség ellenére mennünk kell tovább, fontos célok vannak még előttünk a szezonban" – jelentette ki Elek Gábor.

Ellenfelét leiskolázva jutott a SEHA Liga döntőjébe a Veszprém

fotó: Szeptember 4-6. között, Zadarban rendezik meg a SEHA-liga áprilisról elhalasztott négyes döntőjét – írja a liga honlapja. A Veszprém a negyeddöntő visszavágóján augusztus 25-én lép pályára a szerb Vojvodina ellen, de a járványügyi helyzet ezt még befolyásolhatja – írja a klub honlapja. A négyes döntőbe már korábban bejutott a horvát Zagreb és a fehérorosz Meskov Breszt.

2016. május 29. A 46. percben kilenc góllal vezető MVM Veszprém drámai végjátékban, hosszabbítás után hétméteres párharcban 39-38-ra elveszítette a férfi kézilabda Bajnokok Ligája kölni döntőjét a lengyel Kielcével szemben. A vereséget követően lemondott a klubot működtető gazdasági társaság vezérigazgatója, Kálomista Gábor. 2016. szeptember 18. A címvédő Telekom Veszprém három góllal győzött a fehérorosz Meskov Breszt vendégeként vasárnap a férfi kézilabda SEHA Ligában.

Title

Az első negyedórát követően Momir Ilic vezetőedző teljes sorcserét hajtott végre, vagyis minden mezőnyjátékosát lehívta a pályáról. A játék képe nem változott, gyorsan játszott mindkét csapat, a vendégek a kapusuk lecserélésével sokszor alkalmazták a létszámfölényes támadást, és még a szünetben is "látótávolságban" voltak (18-15). A játékvezetők nem fukarkodtak a kiállításokkal és a büntetőkkel, ezek legtöbbször a Tatrannak kedveztek, ennek ellenére a házigazdák egy 4-0-s sorozattal elléptek, és bár a védekezésük a második félidőben sem működött tökéletesen, Andreas Nilsson találataival magabiztosan őrizték előnyüket. A szlovákok a mérkőzés utolsó negyedében már nem tudták megszorítani ellenfelüket, az 55. percben már tíz gól volt a hátrányuk, és ez a különbség megmaradt a legvégéig. A mezőny legeredményesebb játékosa a szlovák Marco Antl volt, aki mind a kilenc lövését gólra váltotta, de nyolcszor büntetőből volt eredményes. Csapattársai közül a bosnyák Marko Davidovic ötször talált be.

Németországban például az akkor még a másodosztályban szereplő Schalke 04 labdarúgócsapatának vezetősége döntött úgy, hogy több mint 15 év után eltávolítja a Gazprom logóját a mezéről, és a háború első napjaiban ugyanerre a döntésre jutott az osztrák Austria Wien elnöksége is. A kézilabdavilág sem állt tétlenül. Az Európai Kézilabda-szövetség február végén kiadott közleményében jelezte, a férfi Bajnokok Ligájában szereplő csapatoknak a jövőben nem kell eleget tenniük a Nord Steam 2, azaz az Északi Áramlat 2-vel kapcsolatos szponzorációs kötelességeiknek. Szabadon dönthettek arról, hogy mezeiken letakarják-e ezeket a logókat, illetve a pályák szélén elhelyezik-e a hirdetéseket. Egy hónappal később – a norvégok lobbierejének köszönhetően – ennél is drasztikusabb lépés következett a női BL-sorozatnál: idény közben bontották fel a DELO Grouppal kötött névszponzori szerződést, így az orosz logisztikai-szállítmányozási cég hirdetései már a budapesti négyes döntőn sem kaptak helyet. A döntés annyiból nem esett az EHF nehezére, hogy a csoport szerződése egyébként is kifutott volna a 2021–2022-es idény végén, a hosszabbítással kapcsolatos tárgyalások pedig sajtóhírek szerint a háború nélkül sem haladtak jól, az ukrajnai konfliktust követően viszont egyenesen vállalhatatlanná vált a hosszabb távú közös folytatás bejelentése.

Szeged.hu - Beszólt a SEHA Liga vezetője Pastornak, a MOL-Pick Szeged edzőjének

30: Labdarúgás, német bajnokság, Bayern München-Borussia Dortmund 22. 00: Labdarúgás, amerikai bajnokság, DC United-New York City 1. 00: Tenisz, WTA-torna, Charleston 14. 55: Labdarúgás, olasz bajnokság, Empoli-Pescara 16. 55: Labdarúgás, francia bajnokság, Angers-Monaco 20. 25: Labdarúgás, olasz bajnokság, Juventus-Chievo 0. 05: Tenisz, WTA-torna, Monterrey 14. 25: Kézilabda, Német Kupa, elődöntő, Lipcse-Kiel 17. 25: Kézilabda, Német Kupa, elődöntő, Löwen-Flensburg 19. 10: Tenisz, WTA-torna, Charleston 17. 55: Labdarúgás, olasz bajnokság, Atalanta-Sassuolo 19. 55: Labdarúgás, francia bajnokság, Dijon-Bastia 1. 30: Jégkorong, NHL, Montreal Canadiens-Tampa Bay Lightning 13. 05: Labdarúgás, angol bajnokság, Tottenham-Watford 15. 50: Motorsport, gyorsasági vb, Argentin Nagydíj, Moto2, 3. szabadedzés 18. 20: Motorsport, gyorsasági vb, Argentin Nagydíj, MotoGP, 4. szabadedzés 19. 05: Motorsport, gyorsasági vb, Argentin Nagydíj, MotoGP, időmérő 1 19. 30: Motorsport, gyorsasági vb, Argentin Nagydíj, MotoGP, időmérő 2 21.

Table

Kényelmesen jutott a SEHA Liga elődöntőjébe a Telekom Veszprém A címvédő Telekom Veszprém házigazdaként 35-25-re legyőzte a szlovák Tatran Presov csapatát a férfi kézilabda SEHA Liga negyeddöntőjében. A regionális nemzetközi liga vezetősége március 8-án az ukrajnai háború miatt, mindössze öt mérkőzés után határozatlan ideig felfüggesztette a küzdelmeket, majd július közepén úgy döntött, hogy a bajnokság a negyeddöntővel folytatódik. Vasárnap este a hazai csapat keretéből Lukács Péter és Blaz Blagotinsek hiányzott kisebb sérülés miatt. A nyáron igazolt légiósok közül az izlandi Bjarki Már Elísson, a fehérorosz Mikita Vajlupov és a szerb Dragan Pechmalbec is megszerezte első gólját új csapatában tétmérkőzésen az első öt percben. Látható volt, hogy a Veszprém a felkészülési időszaknak nagyjából a felénél tart, mert a védekezés egyelőre nem állt össze tökéletesen. Ezt kihasználva jól tartották magukat az eperjesiek. Mindkét együttes előnyben részesítette a gyors kézilabdát, így a megszokottnál több gól született a meccs első negyedében (10-8).

Török Bódog női Magyar Kupa Döntő: Győri Audi ETO KC– FTC-Rail Cargo Hungaria 29-23 3. helyért: Érd–MTK Budapest 26-21

A tét a továbbjutás: ha a mieink pontot szereznek, készülhetnek a középdöntőre. Kísérje figyelemmel a mérkőzést a Nemzeti Sport Online élő, szöveges tudósítása segítségével, majd olvassa el az összefoglalót, kommenteljen, mondja el a véleményét a meccsről! Férfi kézi Eb: Magyarország–Dánia – élőben az NSO-n! NEMZETISPORT Az Oroszország elleni győzelem után a váratlanul vereséggel kezdő, életéért harcoló Dánia lesz a magyar válogatott ellenfele a férfi kézilabda Európa-bajnokság 2. fordulójában. Ha a magyar csapat nyer, biztos a továbbjutása, viszont a dánok kiesnek. Tartsanak velünk, kövessék figyelemmel élő, percről percre frissülő közvetítésünket, szóljanak hozzá, kommentálják az eseményeket. Férfi kézilabda Eb: Szlovénia–Magyarország élőben az NSO-n! NEMZETISPORT A magyar férfi kézilabda-válogatott Szlovéniával találkozik az Európa-bajnokság középdöntőjének második fordulójában. Kísérje figyelemmel a mérkőzést a Nemzeti Sport Online élő, szöveges tudósítása segítségével, majd olvassa el az összefoglalót, kommenteljen, mondja el a véleményét a meccsről!

• SEHA Liga: Döntő - Spíler1 TV TV műsor 2020. szeptember 6. vasárnap 20:25 - awilime magazin