Klimt Villa Bécs | 1000 Art - A Szecesszió Gustav Klimt Szemével - Ausztria, Alsó-Ausztria, Bécs

Százötven éve született Gustav Klimt, a bécsi szecesszió mestere. A császárváros számos kiállítással ünnepli a fin de siécle alkotójának jubileumát. Klimt a modernizmus úttörője, a szecesszió vezető alakja, a felemelkedő polgárság aranyba öntője. Születésének százötvenedik évfordulóján impozáns tárlatokkal emlékeznek rá a bécsi múzeumok, nyártól pedig látogatható lesz a festő műterme is, amelyet korabeli fényképek alapján rekonstruálnak. A Klimt-villa az utolsó és egyetlen fennmaradt Klimt-műterem Wien-Hietzingben, amely átfogó renoválást követően 2012 későnyarán nyitja meg ismét kapuit, és bepillantást enged a művész munkásságába és életébe. A Klimt-év egyik szervezője szerint itt az ideje véget vetni a heroizált Klimt-képnek és objektívan bemutatni az aranydíszes képek kócos hajú festője mögött rejtőző alkotót, a pragmatikus, a kényelmes, a szociálisan érzékeny és a lusta művészt - Klimtet, az embert. Kilenc egyedi kiállítást rendeznek 2012-ben Bécs nagy múzeumaiban a festőgéniuszra emlékezve.

  1. Útrakelő: Bécs - nyár elején (2017)
  2. A Klimt-villa – Bécsi fekete
  3. Távolság
  4. Adria Tours Kft - 1000 ART - A Szecesszió Gustav Klimt szemével, Ausztria, Bécs , 13.08.22, Önellátás
  5. 1000 ART - A Szecesszió Gustav Klimt szemével | 1000 Út Utazási Iroda

Útrakelő: Bécs - nyár elején (2017)

Volt azonban egy nő, akiért haláláig rajongott: Emilie Flöge divattervező, aki nemcsak barátnője, múzsája is volt. Klimt utolsó szavait állítólag hozzá intézte: "Kerítsétek elő Emilie-t! " Emilie Flöge (1902)A festményein szereplő nők rejtélyesek, szenvedélyesek, érzékiek és fesztelenül szemérmetlenek. Az ikonikusan ábrázolt női alakok megtestesítik a századforduló új nőtípusát, a "femme fatalet"-t, azaz a végzet asszonyát. Modelljeit lágy vonalakkal ábrázolta, általában sok arannyal és virágos mezővel körülvéve. Igyekezett a nőiesség több szakaszát is megmutatni, így a fiatal lányoktól kezdve, a várandós nőkőn keresztül egészen az öregedő asszonyok alakjain át mindent ábrázolt. Vásznain az erotika finoman és érzékenyen jelenik meg, továbbgondolásra sarkallva a szemlélőt. A nő három életkora (1905)"Hogy mely témák foglalkoztatnak a festészetben? Az önarckép készítés semmiképpen. A többi ember, és közöttük is főleg a nők…" – vallotta be. Festményei a legmagasabb árakon keltek el több aukción is.

  1. Klimt villa bécs karácsonyi vásár
  2. Ahol Klimt élt - Cultura.hu
  3. Foci nb2 eredmények hu
  4. Ananászlé ,,Gewusst wie’’ - bio - hozzáadott cukor nélkül
  5. Klimt villa bécs szállás
  6. Pécs Vásártér utca - térképem.hu
  7. Fekete bőr ülőgarnitúra akció
  8. 1000 ART - A Szecesszió Gustav Klimt szemével | 1000 Út Utazási Iroda
  9. Hogyan csináljak facebook oldalt music

A Klimt-villa – Bécsi fekete

A császárné szinte menekült a szertartásos formalitások, a túlszabályozott élet elől, leginkább Magyarországra, de élete végéig számos alkalommal időzött huzamosabb ideig külföldön – ugye a végzetes tőrdöfés is egy ilyen úton, Genfben éri majd. A korban szokatlan módon azonban a felek közt szerelmi házasság köttetett, s bár a rózsaszín köd eltűnt nyilván az évek során, Ferenc József mégis szerette volna, ha felesége a közelében van, így 1881 nyarán ajándék gyanánt egy neobarokk stílusú villa megépítéséről dönt Bécs Hietzing városrészében, a család vadászterületén. A császár az "álmok kastélyának" hívta, nevét végül is azonban egy, a császárné által megrendelt kerti szoborról kapja. A manapság a Bécsi Múzeum kultúrtörténeti kiállításainak otthont adó Hermész-villa 1886-ban készült el, az uralkodópár Sisi meggyilkolásáig minden tavasszal eltöltött itt pár napot vagy hetet, az erdőség közepén fekvő palota környékén ugyanis kiváló lovaspályát alakítottak ki. Ferenc József külön elrendelte a terep kiegyenlítését és a vakondtúrások eltüntetését a balesetek elkerülése végett.

Belestünk a sokak által nem ismert magánrezidenciára, amelynek egy feladata volt: a császárné Bécsben tartása. Ennek érdekében pedig még a vakondtúrásokat is gondosan felszámolták a parkjában. Hogy miért is? Az alább kiderül! Talán egészen határozottan kijelenthető, hogy az osztrák császárné nem kedvelte Bécset. Szinte még tinédzserként, alig 16 évesen ment férjhez a Habsburg Birodalom ifjú uralkodójához, Ferenc Józsefhez, s vált ezzel új otthonává a császárváros. Amely nem fogadta túl kedvesen, az ilyen körökben szerénynek számító hozomány (amelyet végül is vőlegényének kellett kipótolnia) nevetség tárgyává tette a bécsi elit körében. A Sisi-filmekből pedig mindenki pontosan tudja, hogy anyósa, az esküvőig az udvar first ladyjének számító Zsófia főhercegné is ott nehezítette meg az életét, ahol csak tudta. A bajor vidék szabadságához szokott lány ugyanis nehezen viselte a Hofburgban dívó spanyol etikett merevségét, és hát Schönbrunnban vagy Bad Ischlben sem volt sokkal jobb a helyzet.

Távolság

Egy Klimt-grafika 1. nap (Pünkösd hétfő) Ünnepnapon látogatható a közelben levő Klimt-villa. Nyilván fordítva tartottam a térképet, azért volt olyan nehéz eljutni a Feldmühlgasse 11-be. Itt volt Klimt utolsó műterme 1911-től 1918-ig. Főleg tájképek és természetesen női portrék fémjelzik ezt a korszakát. (A nyarakat főleg az Attersee partján töltötte. ) A földszintes kerti házat 1923-ban az új tulajdonos építtette át neobarokk villává. Az eredeti berendezésből sajnos kevés maradt meg. Mostanra helyreállították a "fogadószobát", s megkerült a műterem néhány fontos tartozéka. A Klimt-villa * A Spanyol Lovasiskola bejáratánál egy fantasztikus Sacher-torta. Majd séta a Volksgartenben, mely most is tele volt rózsával, s talán a pünkösdre való tekintettel sok emberrel. Virágok közt Hazafelé a Hietzingi főutcán rátaláltunk arra a házra, ahol utolsó éveiben Schiele lakott. Érzékelhetővé vált Klimt és Schiele között a mester-tanítvány viszony. Hietzingben élni és halni 2. nap Spanyol Lovasiskola.

Gustav Klimt osztrák festőt a szecesszió egyik legkiemelkedőbb alakjaként tartják számon. Alkotásainak elsődleges célja a női test, amelyet feltűnően erotikus módon ábrázolt. Klimt egy hétgyerekes család második szülöttjeként jött a világra 1862-ben, egy Bécshez közeli osztrák faluban, Baumgartenben. Édesanyja, Anna Klimt zenei előadóművész pályára szánta. Édesapja, idősebb Ernst Klimt aranymetsző volt, innen ered a nemesfémhez való kötődése, amely több alkotásáról is visszaköszö Bloch-Bauer portréja (1907)A festő már fiatalon, 14 éves korában beiratkozott a bécsi Kunstgewerbeschule-ba (mai Bécsi Iparművészeti Egyetem). Érettségi után, 1880-ban testvére Ernst, és barátja, Franz Matsch segítségével megalapította a Művészek Társaságát, amely híressé tette őket, ugyanis rengeteg megbízást kaptak. Ebben az időszakban készültek el a Fiumei Nemzeti Színház (Rijeka) mennyezeti freskói, a Bukaresti Nemzeti Színház, a román királyi palota belsejének terve, a Burgtheater színház mennyezeti festménye, de a nevükhöz fűződik a Hermes villa (Erzsébet királyné nyári rezidenciájának) belső dekorációja is.

Adria Tours Kft - 1000 ART - A Szecesszió Gustav Klimt szemével, Ausztria, Bécs , 13.08.22, Önellátás

Előszeretettel inspirálódott a természetben: Gustav Klimt festőművész nemcsak a szecesszió egyik legjelentősebb képviselője és a bécsi szecesszió társalapítója volt, hanem az élet szép dolgainak szerelmese is. A rózsa szépsége különösen lenyűgözte, a szenvedély szimbólumának tartotta. Klimt és a rózsakert ígérete Rózsa közelről ipped "Egy szerelmes nővel bármit megtehetsz, amit csak akarsz. " Ausztria vitathatatlanul egyik legragyogóbb és legizgalmasabb festőjének, Gustav Klimtnek ez az idézete sokakban felhördülést vált ki. A szecessziós művész Klimt tudta, hogyan kell lenyűgözni a nőket, akár művészetével, akár egyedi személyiségével, akár életigenlésével. Az, hogy a kék köpenyes festő hogyan tudta meghódítani a nőket, az az ő titka marad. Kézenfekvő azonban, hogy a virágok királynője, a rózsa nemcsak a műveiben, hanem az udvarlásainál is meghatározó szerepet játszhatott. A rózsa a szerelem és a szenvedély jelképe – még Klimt sem tudott szabadulni ettől az ígérettől. Klimt szerette és imádta a nőket, mert bár a festőművész sosem volt házas, összesen hét gyermeke született különböző kapcsolataiból.

1000 ART - A Szecesszió Gustav Klimt szemével | 1000 Út Utazási Iroda

Már egy korábbi látogatásunk alkalmából megfogott a Willendorfi Vénusz. Lehet, hogy azért, mert a találékony régész a Vénusz nevet adta a picike szobornak, arra gondolva, hogy néhány ezer év múlva felbukkant a habokból a valódi Vénusz. Willendorfi Vénusz 5. Ekkor szántuk el magunkat arra, hogy megnézzük a földalattinak azt az állomását (Hietzing), melyet Otto Wagner tervezett (1898) külön Ferenc József számára. (Érezhető a barokk hatás is, miközben a részletek teljesen mások! ) A császár innen könnyen elérhette volna a schönbrunni parkot, s benne nyári rezidenciáját. Csak neki Ferenc József azonban csak kétszer volt itt. Nem szerette az újításokat. Pedig Wagner itt is tekintettel volt a különleges követelményekre: külön váróterem a kíséret részére, s külön dolgozószoba (íróasztallal! ) várta a hivatalnok császárt. Nem beszélve a szecessziós drapériáról, s Carl Moll monumentális bécsi látképéről. Mindezt sajnos nem láthattuk, mert a kis múzeum csak hétvégén van nyitva. Nem maradt más hátra, mint gyönyörködni a Schönbrunnban.

Gustav Klimttel foglalkozva muszáj megemlítenünk Emilie Flöge, az ünnepelt divattervező és múzsa nevét, akihez sok-sok titkot rejtő kapcsolat fűzte. Hogy barátok voltak-e, szeretők vagy kollégák - tulajdonképpen nincs is jelentősége. Elég annyi, hogy két zseni találkozott a századfordulón, aki nagyban befolyásolták egymás és koruk művészetét s magát a kort is, amelyben éltek. Emilie Flöge 1952-ig élt. Klimttel való levelezésük nagy részét a pletykák szerint gondosan megsemmisítette. Ám az idei bécsi, Gustav Klimt festményeiből, grafikáiból rendezett kiállításokon még így is látható lesz többek között Emilie Flöge portréja, plakátok, nyomatok, a művész festőköpenye, Emilie Flöge textilminta-gyűjteménye, hagyatékának és Gustav Klimttel folytatott levelezésének fennmaradt darabja is. Klimt élete nagy részét Bécsben töltötte. Leghíresebb festménye A csók, ami ma a bécsi Belvedere-ben látható. Míg műveit hazájában gyakran kritikával fogadták, külföldön számtalan díjat nyert. 1918. február 6-án hunyt el Bécsben agyvérzésben, sírja a hietzingi temetőben található.
Sat, 05 Nov 2022 19:00:21 +0000