Jaguar Xk Teszt

AutóalkatrészJaguarXK {{}} Nincs ilyen opció Jaguar XK8 Cabrio Új?? km Futár Listázva: 2022. 09. 13. Audi Jaguar Új?? km Posta Listázva: 2022. 01. 13. Jaguar XK Új Listázva: 2015. 02. 17. Cikkszám: LNF2403AD Jaguar XK Használt?? km Listázva: 2021. 12. 26. Listázva: 2022. 03. 23. Jaguar XK Új?? km Listázva: 2021. 06. 09. Listázva: 2021. 26. Listázva: 2020. 14. Francia Autók Bontója Peugeot, Renault, Citroen bontott alkatrészek forgalmazása közel 30 éves tapasztalattal Peugeot • Renault • Citroen Listázva: 2022. 10. Audi Jaguar Jeep Új?? km Jaguar Jeep Új?? km Listázva: 2022. 09. MaQ Parts - Bontott BMW alkatrészek Bontott tesztautókból származó, nagyon keveset futott, hibátlan alkatrészek garanciával Legújabb BMW F, G, U és I szériák bontott alkatrészei 2012-től egészen napjainkig Jaguar XK X100 Új?? km Listázva: 2022. 08. 22. Jaguar XK?? km Listázva: 2022. 07. 31. Furgon Alkatrészek Kipróbált minőségi bontott és új furgon alkatrészek állandó raktárkészletről. Gyorsaság, precizitás, több mint 10 éves szakmai tapasztalat, kedvező árak.

  1. Macskarisztokraták egykor és most - Jaguar XF 2.2D Premium Luxury teszt | Autoszektor

Macskarisztokraták egykor és most - Jaguar XF 2.2D Premium Luxury teszt | Autoszektor

  • Jaguar xk teszt 7
  • Gumiabroncsok Jaguar XK | Gumi-teszt.eu
  • Jaguar xk teszt internet

A terebélyes géptető tekintélyes méretű aggregátot rejtett: már az első szériás modellek orrába is egy 5, 3 literes, V12-es benzinmotort pakolt a Jaguar. A modellciklus végére megjelent ennek az erőforrásnak a 6 literes változata is, a selymes járáskultúra és a fogyni nem akaró erő kitűnően passzolt a brit luxuscirkáló karakteréhez. Az évek során azonban bebizonyosodott, hogy nem egy maradéktalanul megbízható motor a V12-es, a bonyolult konstrukció kismilliónyi hibalehetőséget hordozott magában, sokan egyenesen a pokolba kívánták a Lucas-féle elektronikával felvértezett technikát. Aki beérte szolidabb teljesítménnyel és presztízsértékkel, annak ott voltak az AJ6-os motorok 3, 6 és 4 literes hengerűrtartalommal, amelyek egyszerűbb felépítésükből kifolyólag tartósabbnak bizonyultak. Az XJS még az E-Type-ot is felülmúlta modellciklus terén: 21 év után, 1996-ban köszönt le a kínálatból. Helyére érkezett az XK-széria, amelyek még ma is feltűnnek néha-néha hazánkban. Formavilágot tekintve markáns változást eszközöltek az elődmodellhez képest: vonalai jóval modernebbek lettek, érezhetően az E-Type dizájnja lebegett Geoff Lawson és Fergus Pollock szeme előtt, amikor papírra vetették az XK8-ast.

A képeken olyan opciók és kiegészítők láthatóak, melyek nem minden piacon elérhetőek. Kérjük, pontos árajánlatért hivatalos Márkakereskedővel vegye fel a kapcsolatot. Az EU-s jogszabályok értelmében a Jaguar Land Rover is köteles bizonyos adatokat gyűjteni és megosztani a 2021. január 1. után EU-ban forgalomba helyezett új gépjárművek vonatkozásában. Az adott gépjárművek alvázszámát, illetve fogyasztási adatait kell megosztanuink az Európai Bizottsággal a 2021/392. számú EU jogszabály alapján. A megosztott adatok az üzemenyag-fogyasztással, illetve PHEV változatok esetében az elektromos energia fogyasztással és a megtett távolsággal kapcsolatosak. Részletekért kérjük látogasson el a EU web oldalra. Amennyiben nem kivánja, hogy az Ön gépjárművével kapcsolatban ilyen adatokat osszunk meg a Bizottsággal, azt március végéig kérelmezheti. Az adatok átadásának letiltásához kérjük vegye fel velünk a kapcsolatot és küldje el gépjárművének alvászszámát és rendszámát.

A Jaguar E-Type mindmáig az egyik legszebb kétajtós sportkocsi, amit a Szigetország gyártott. Bemutatásakor még a nagy Enzo Ferrari is elismerően nyilatkozott róla: azt mondta, ez a leggyönyörűbb autó, amit valaha látott. Hízott is a mája a brit tervezőknek, hogy az E-Type így elnyerte a Commendatore tetszését. Az autóról képeket ide kattintva találsz. 1961-ben debütált, formavilágával jócskán megelőzte korát, de menetteljesítményeivel is kitűnt a konkurensei közül: a 3, 8 vagy 4, 2 literes, soros hathengeres blokkok bőven 200 km/h feletti végsebességet biztosítottak úgy, hogy akkoriban már fele ekkora tempó elérése is gondot okozott a mezei személygépjárműveknek. Az E-Type-ban benne volt minden, amiért a Jaguart szeretik: elegancia, sportosság és versenypedigré. Nehéz szívvel, de 1975-ben nyugdíjazták a típust, ekkor adta át helyét a palettán az XJS-nek. Az XJS már egy teljesen más világ volt. Elődjéhez képest jócskán meghízott, hiába ugyanaz a Malcolm Sayer tervezte, mint az E-Type-ot, ez már nem egy filigrán sportautó volt, hanem inkább egy hatalmas utazó tepsi, két ajtóval.

Nagyon érdekelt, mely modelleket merik bevetni pályán, meg az sem árt, hogy újra láthatom, hol tart most az - egyébként indiai tulajdonú - angol gyártó. Elmentem tehát egy rendezvényre, ahol ezúttal nem újságíróként kellett piszmognom, hanem versenyzőként mutatni az íveket. A bokszutcába érve hamar elmúlt kora reggeli fáradtságom. Eddig is tudtam, hogy az XF kifejezetten szép, de az XFR még azon is túltesz egy kicsit. Gondolhatják, mennyire tiltakoztam, amikor azt közölték, egy ilyennel kell körbevinnem a gyári instruktorokat, megmutatni az ideális ívet. Az XFR brutálisan erős limuzin, de puhább, mint egy M5-ös BMW Ötliteres V8-as motor egy kompresszorral kiegészítve, és már kész is az 510 lóerős teljesítmény, az E63 AMG Mercedes, az M5-ös BMW és az Audi S6-os konkurenciája. Az indítás természetesen gombnyomással történik, de a két ülés között lévő konzolon. Majd előbukkan a váltó tekerőkapcsolója, amit kezdetnek csak D állásba tekertem. A bokszból kihajtva az alapjárati morgástól eltérő baritonnal tölti meg a teret a V8-as.

A száraz tények; 5000 cm3-es V8-as, kompresszorral ellátott erőforrás, 510 ló, 625 Nm, 36. 599. 000 Forintos árcédula. És ez a dög a hátsó lábain keresztül rugaszkodik el a talajon… Szóval, ha az ember nem szeretné egy új, ám törött Jaguar havi törlesztő részleteit egy életen keresztül fizetgetni, akkor nagyon észnél kell lenni. Meg egyébként is. Ezekkel a paraméterekkel egy tömegpusztító fegyverré válhat az autó. Egy óvatlan gázfröccs és tarolás lehet a zebrán, a buszmegállóban, a szemközti sávban és egyáltalán, a közúton bárhol. Nos, ezek a gondolatok száguldoztak a fejemben, miközben magamra állítottam az XKR kényelmes sportülését és még csak oda sem mertem nézni az elektronikus őrangyalokat kiiktató gomb felé. Beállítottam a kormányt, az ülést, a tükröket, elhelyezkedtem és enyhén remegő ujjbeggyel lenyomtam a Start gombot. A V8-as egy pillanatnyi köhögés után életre kelt és hörögve lefetyelte a benzint. Lúdbőrzött a tarkóm a gyönyörű hangtól, ugyanakkor elámultam a Jag szörnyű erején, amelyet alapjáraton is vibrálva tudatott a környezetével.

Mon, 07 Nov 2022 05:42:03 +0000